Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Kultury Borki

M-3

Utworzono dnia 25.09.2018

M-3 2018 – Urodziny Niepodległej - przegląd małych form scenicznych - będzie świętem „Teatru Domowego”. Spotkania teatralne odbywające się cyklicznie w Domu Kultury „Borki” nawiązywały do „Teatru Domowego” już w swoim założeniu. Na niewielkiej przestrzeni, nieposiadającej profesjonalnej sceny, oświetlenia wystawiane są perły teatru skupiające prawdziwych miłośników żywego słowa i pięknego języka - ceniących kulturę polską. „Teatr Domowy” odegrał ogromną rolę w drodze do niepodległości. Zawsze w trudnych okresach historii stał na straży polskości. Tak było w okresie zaborów, okupacji czy stanu wojennego. 
W naszej przestrzeni gościliśmy założycieli tego teatru z okresu stanu wojennego - Piotra Machalicę, Joannę Szczepkowską, Emiliana Kamińskiego, Wojciecha Pszoniaka.

20.10.2018 godz. 18:30 Seks dla opornych, Michele Rial, w wykonaniu Małgorzaty Gadeckiej oraz Dariusza Wiktorowicza
Długoletnie małżeństwo postanawia ożywić swój związek i wybiera się do hotelowego pokoju. Jak główny bohater, przyzwyczajony do wizerunku skromnej żony i matki, zareaguje na widok swojej wybranki życia- odzianej w skąpy strój oraz nieprzebierającej w słowach? Jaki będzie finał weekendu, który ma na celu przywrócenie małżonkom dawnego pożądania? Komediodramat w reżyserii Piotra Wiśniewskiego ze znakomitymi aktorami, Małgorzatą Gadecką i Dariuszem Wiktorowiczem to trafne dialogi, które odzwierciedlają rozmowy wielu współczesnych małżeństw. Reżyseria: Piotr Wiśniewski. Scenografia: Piotr Wiśniewski. Asystent reżysera: Marta Marzęcka-Wiśniewska. Muzyka: Bartosz Ebert. Przekład: Hanna Szczerkowska

21 października, godz. 18.30 Grubaska w wykonaniu Izabeli Noszczyk. Mamy wrażenie, że świat kocha tylko doskonałych. Ci niedoskonali z góry mają gorzej – okropne koleżanki, strasznego faceta, gorszą pracę… Bohaterka Grubaski jest niedoskonała. Jest… gruba. Głos rozsądku podpowiada: Zrób coś ze sobą! Odchudź się, wtedy znikną twoje problemy. Czy jednak na pewno tak jest? Czy problemy to tylko kwestia zbędnych kilogramów? Grubaska to sceniczna adaptacja opartej na faktach książki Wandy Szymanowskiej Lardżelka. W roli tytułowej Izabela Noszczyk. Reżyseria: Błażej Baraniak, Elżbieta Zającówna. Kostiumy: Aleksandra Sempruch. Muzyka: Damian Lindner Reżyseria światła: Sebastian Nowicki.
Producent spektaklu: Teatr Miejski w Lesznie Instytucja Miasta Leszna

27 października, godz. 18.30 Teatr Domowy w wykonaniu Emiliana Kamińskiego oraz Pawła Burczyka Teatr Domowy opowiada o wydarzeniach z lat 80. XX wieku, kiedy w grudniową noc Polskę zalała fala przemocy, a kraj znalazł się o włos od wojny domowej. Emilian Kamiński, który wcieli się w świadka i uczestnika wydarzeń sprzed lat, przybliży nam historię Polski, która działa się tak niedawno, a o której często się zapomina. Opowie o próbie niepoddawania się, spotkaniach z bohaterami epoki, m.in. z bł. księdzem Jerzym Popiełuszko. Rozmówcą nakłaniającym bohatera do wspomnień będzie Paweł Burczyk, aktor związany z Teatrem Kamienica. Spektakl powstał dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz firmy EuRoPol GAZ S.A. Autor: Andrzej Leśniewski, Paweł Burczyk. Reżyseria: Emilian Kamiński

M-3 2018

Utworzono dnia 25.09.2018, 19:16

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

 
Nowy singiel CARRIONStowarzyszenie dkb

 

Tajemnice dobrej kuchni.

 

Renegady oferta